24 stycznia 2012

Strajki, strajki, strajki....

Od zeszłego tygodnia dokładnie od piątku strajki generalne. Oszaleć można, albo nie ma internetu, albo nie ma prądu przez kilka-kilkanaście godzin. Od wczoraj wieczór spokój, ale nie wiadomo na jak długo. Moi znajomi z Kyrenii nie mieli dzisiaj prądu, za to ja miałam. Jak ja miałam prąd to moja nowa polska koleżanka w Famaguście nie miała.  Najgorzej to obawa przed rozmrożeniem całkowitym lodówki. Na szczęście w domu zimno, bo zima i bez grzejników, także udało się ocalić zawartość lodówki i zamrażalnika.
Strajki są przeciw prywatyzacji energetyki, a telekomunikacja dołączyła się do strajku. Istny sajgon, bo nie działają też w niektórych częściach wyspy telefony stacjonarne. Przez 2 dni odcięci od świata niemalże, odczułam to dosyć znacznie. Teraz już wiem, jak to musiało być w Polsce w stanie wojennym, telefon głuchy, brak prądu...nie wiadomo co się dzieje.
Nie wiem kiedy ten strajk się skończy, dlatego korzystam z okazji i pisze posta, bo nie wiem kiedy następnym razem uda się tutaj wskoczyć.
Jest też w sumie pozytyw z braku prądu i internetu (zabijacza czasu), można zrobić wtedy dużo fajnych rzeczy, o , których się na co dzień nie myśli. Kiedy nie było internetu zrobiliśmy sobie z mężem  maraton filmowy :D Wyszorowałam też na spółkę z mężem łazienkę i kuchnię.Wróciłam do rysowania i malowania, do robótek ręcznych, co zaowocowało wydzierganiem sobie beretu, wcześniej szalika, a teraz w końcu zabrałam się za pelerynkę. Lubie coś tworzyć, jestem bardzo kreatywna. Dzisiaj na przykład, mimo, że prąd już był, zrobiłam sobie własnej roboty domowej 3 świeczki :) Dodają nastrój naszemu mieszkaniu i ładnie pachną cynamonowo i waniliowo :)

Mam bardzo dobrą wiadomość dla swoich ANTY-FANÓW (Tak , tak są tacy i piszą mi śmiechu warte komentarze :P dzięki nim się uśmiecham bardziej), mój blog biorący udział w konkursie Blog Roku nie dostał się do II etapu!!! Podczas , gdy będziecie to świętować, nie zapomnijcie pocałować mnie w...wiecie co :D

Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko....ANTY FANÓW też :D