24 października 2011

Artykuł nie tylko o moim blogu...

Na portalu wiadomości24.pl ukazał się dzisiaj dość obszerny , 8mio stronicowy artykuł dziennikarki Moniki Półbratek. Artykuł dostępny tutaj:
http://www.wiadomosci24.pl/artyku/od_blogera_do_reportera_od_grafomana_do_fotografa_co_daje_215756-1--1-d.html
Monika Półbratek jest autorką kilku blogów oraz polonistką i dziennikarką, więc temat jak najbardziej zgodny z jej zainteresowaniami. Nie pisałam Wam wcześniej, ale dostałam wcześniej propozycję  opowiedzenia o moim blogu. O tym skąd pomysł, czego oczekuję od bloga itd. Zachęcam Was do przeczytania. Jest to artykuł traktujący także o innych blogach min. literackich, kosmetycznych, podróżniczych. Zachęcam do wystawiania oceny i komentowania (nie wymaga to rejestracji). Namawiam również do przeczytania innych artykułów autorki - świetnie pisze. To prawda, artykuł jest długi, ALE ja przeczytałam go przy popołudniowej kawie i nie zajęło mi to dużo czasu - ot tyle ile wypicie kawy. Zachęcam również od odwiedzenia bloga podróżniczego autorki artykułu, który znajdziecie pod linkiem: Turystyczny Przewodnik

Śniadanie mistrzów

Witam Was wszystkich najserdeczniej. Dziękuję za idee, rady i sugestie odnośnie bloga i tego o czym chcielibyście tu poczytać. Zatem będzie więcej kulinariów, będą też nowe wpisy o kosmetykach. Niestety kosmetyki są tutaj bardzo drogie, dlatego nie będę Wam w stanie wysyłać próbek, ani w ogóle kosmetyków jako takich. Będę starała się pisać o tych, które można znaleźć będąc w Turcji, albo takich, które możecie sobie zakupić w Polsce. Będę też pisać o moich spostrzeżeniach odnośnie życia na wyspie.
Dzisiaj zaserwowałam sobie nie-tureckie śniadanko - puszysty omlet, nazywany czasem "grzybkiem" lub "biszkoptowym omletem". wiadomo, że prawdziwy omlet powinien być bez dodatku mąki, z samych jajek i dowolnych składników dołączanych po usmażeniu. Ja lubię jednak mniej tłusta wersję - biszkoptową, pulchniutki, słodki, bo z dodatkiem cukru waniliowego. Na wierzch podałam dżem z czarnej porzeczki - pychotka! Obowiązkowo kawa z mlekiem w kubku z Ataturkiem - żeby nie było, że brak nawiązania do bloga.
Kolejny wpis, może dzisiaj będzie na temat nowych warunków otrzymania wizy dla rezydentów - znowu utrudnienia. Nie wiem czy czytają mnie Polacy, którzy mieszkają lub zamierzają zamieszkać na tej części wyspy, ale opisze owe zmiany, na tzw wszelki wypadek. Ma nadzieję, że owe zmiany ominą mnie, bo szczerze komplikują życie wszystkim rezydentom. O tym w kolejnym wpisie jednak.

Na koniec zdjęcie mojego śniadanka ;)


A tutaj przepis na smakowitego omleta z bloga kulinarnego - który wam gorąco polecam!
Omlet na słodko - przepis