14 maja 2013

Informacja o stanie wody morskiej

    Pozdrawiam z zielonej Polski! W końcu znalazłam czas na napisanie tego posta. Od razu napiszę, że można kąpać się już w morzu w okolicach tureckiej części wyspy. Wyniki badań wody morskiej i tej żółtej substancji zostały przedstawione w zeszłym tygodniu. Okazało się, że to żółte "coś" to: (tu cytuję) "płyny ustrojowe ze stworzeń morskich, nie są one szkodliwe dla zdrowia i życia ludzi".
Spokojnie można zażywać kąpieli w morzu :) Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://translate.google.com/translate?sl=tr&tl=en&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.gundemkibris.com%2Fdenizdeki-sari-renkli-suyla-ilgili-tahlil-sonuclari-aciklandi-57248h.htm  Dałam tekst po angielsku, bo po polsku tłumaczenie jest tragiczne, a tutaj można co nieco się domyślić z kontekstu.

Dziękuję za wszelkie e-maile odnośnie spraw turystyczno-krajoznawczych. Na wszystkie staram sie odpisywac regularnie. Mam w Polsce dostęp do szybkiego internetu, więc jestem na bieżąco z blogiem, ale jak to zawsze bywa, trzeba odwiedzić miliony osób i pozałatwiać miliony spraw, dlatego taka "obsuwka" z tym tematem za co przepraszam.
Kolejny post napiszę  wkrótce, opisze jak to było na zaręczynach u szwagierki, bo muszę przyznać było ciekawie.