17 sierpnia 2012

Kyrenia - Muzeum Pokoju i Wolności

Będąc w Kyrenii przejazdem i w odwiedzinach u znajomych, w drodze powrotnej poszliśmy do Muzeum Pokoju i Wolności ( tr. Barış ve Özgürlük Müzesi). Muzeum to znajduje się na drodze głównej z Kyrenii do Karaoğlanoğlu, dokładnie w miejscowości Alsancak (lokalizacja na mapce Google maps: http://goo.gl/maps/weszx). Jadąc od strony  centrum Kyrenii, muzeum znajduje się po prawej stronie drogi.
Urocze miejsce obsadzone drzewkami iglastymi kryje w sobie wiele atrakcji dla zapalonych militarystów i miłośników historii. Znajdują się tam użyte (w większości przez Greków Cypryjskich) pojazdy wojskowe takie jak: czołgi, pojazdy opancerzone, ciężarówki wojskowe, wyrzutnie pocisków. Obok znajduje się muzeum ze zdjęciami z czasów wojny (1974) oraz mundurami wojskowymi.
  Poniżej przedstawiam Wam mini foto galerie z tego co tam można zobaczyć. Oczywiście nie wstawiam wszystkich zdjęć, bo resztę możecie będąc w okolicy Kyrenii sobie zobaczyć sami.
  Zachęcam do odwiedzin. Nieopodal tego muzeum znajduje się pomnik, który stoi przy plaży, na która to po raz pierwszy wylądowały wojska Tureckie.

 
"Park ciężkich pojazdów wojskowych i broni użytych przez Greków  podczas kampanii pokojowej w 1974 r."