9 maja 2014

Wydarzenie muzyczne roku!


Nadchodzące wydarzenie muzyczne na Cyprze Północnym to koncert Deep Purple, który odbędzie się już 24 maja. Na koncert wstęp jest wolny i otwarty dla wszystkich fanów legendarnej brytyjskiej grupy rocka. Aby uczestniczyć w koncercie trzeba się zarejestrować pod tym linkiem: http://deeppurple.neu.edu.tr/?lan=en Jest to oficjalna strona koncertu. Koncert to część obchodów 25-lecia Uniwersytetu Bliskiego Wschodu ( NEU - Near East University ). Wydarzenie muzyczne odbędzie się w parku uniwersyteckim na terenie kampusu, teren o powierzchni 1500 metrów kwadratowych może pomieścić do 150.000 osób. Specjalnie zaprojektowana, gigantyczna scena o pow. 1250 metrów kwadratowych, która ma 50 metrów szerokości, zostanie wybudowana specjalnie na koncert.
"Postawiliśmy zorganizować wydarzenie muzyczne , które zostanie zapamiętane przez długi czas, które pokona wszelkie bariery i granice. Deep Purple jest wspólną pasją dla wielu pokoleń ludzi. Chcieliśmy zorganizować wydarzenie historyczne, które zostanie zapamiętane przez pokolenia " - powiedział na konferencji prasowej, adiunkt İrfan S. Günsel , przewodniczący rady NEU.
Po ogłoszeniu koncertu tej znanej grupy na początku tego miesiąca, kilkoro dyplomatów - Greków cypryjskich rzekomo próbowało zapobiec koncertowi odbywającemu się w tureckiej części wyspy. Potem nawet próbowano zniechęcić zespół wysyłając do nich emaile odnośnie historii i styuacji na wyspie. Jednak lider Deep Purple wydał oświadczenie, które opublikował an stronie głównej zespołu, że koncert odbędzie się mimo wszystko, a zespółowi jest wszystko jedno gdzie zagrają, bo muzyka nie zna granic ani podziałów. Wcześniej kilku innych znanych muzyków m.in J.Lopez, Rihanna, J.Timberlake odwołali swoje koncerty po tym jak dostali informacje o sytuacji politycznej wyspy. Prezydent KKTC D.Ergolu zaprosił ofijalnie prezydenta Republiki Cypru na koncert, ale ten nie odpowiedział w żaden sposób. Ciekawe jak się sprawy potoczą, bo teraz obaj Panowie już od lutego instensywnie debatują nad możliwoscia połaczenia obu zwaśniosncyh części. Pożyjemy zobaczymy. Tymczasem wracając od meritum, na koncert można się jeszcze rejestrować - podałam wyżej linka. Po rejestracji trzeba czekać na email z biletem, który przyjdzie w firmie pliku pdf. Ten bilet trzeba wydrukować i wraz z dowodem tożsamości trzeba zabrac w dniu koncertu. Bez tego nie zostaniemy wpuszczeni na teren. To jest wyłącznie ze względów bezpieczeństwa. Bilety są zresztą imienne.
Tutaj jest link do google maps: Klik gdzie zaznaczony jest kampus uniwersytetu. Do biletu dołączone jest także zdjęcie z google maps, gdzie zaznaczony jest kampus uniwersytetu oraz miejsce koncertu. Koncert rozpoczyna się o godzinie 21:30 czasu tutejszego. Jeśli ktoś się wybiera to życzę udanej zabawy! :)

         Na koniec najsłynniejszy HIT zespołu Deep Purple: